Announcements

Hello. It's been a long time. I have translated many of my latest projects and documents. I have hidden the all Turkish content except the document about the A* algorithm. I will translate it but I decided to keep it for a while because of the time issue. Also, there are a lot of old projects of mine are waiting to be translated.

Thanks.

Merhaba,

Uzunca bir süreden sonra tekrar sayfamla ilgilenmeye fırsat bulabildim. Son bıraktığım halinden bu yana hayatımda o kadar çok şey değişti ki artık eski sayfayı rafa kaldırmanın zamanının geldiğini anladım. Aynı zamanda, 6 yıl önce yazılmış olan sayfa demode olmuş ve bunun yanında zamanının ekran çözünürlüğüne göre hazırlandığından günümüz monitörlerinde ufak bir pencere gibi gözükmekteydi. Bu sebeple artık daha fazla geliştirmenin manası yoktu. Eskisi kadar vaktim olmadığından da ne yazık ki her şeyini 0'dan yazdığım ve tasarladığım sayfayı bir kenara bırakmak zorunda kaldım.

Bir diğer web sayfam olan bilimsehri.com'da sayfadan çok içeriğe yönelmem gerektiğinden Joomla kullanmış ve gerek tasarımı gerekse sunduğu imkanlardan oldukça memnun kalmıştım. Bu sebeple kişisel web sayfamı da yine 0'dan yazmak yerine klasik bir Joomla blog sitesi formuna sokmaya karar verdim. Zira çok kısıtlı bir zaman içerisinde sitemi en etkin şekilde kullanmak istiyordum. En önemlisi de buydu zaten.

Yeni platformun getirdiği pratiklik ile eskisine nazaran daha sık içerik girmekle beraber yeni sayfamda hayatımın sadece bilgisayar dünyasına ait olan kısmından bahsetmemeyi düşünmekteyim. Yıllar önce Türkçe kaynak sıkıntısı çekilen zamanlarda yazdığım sistem programlama, yazılım ters mühendisliği, ajax makaleleri oldukça ilgi toplamış ve beğenilmişti. Yine aynı şekilde önemli ancak kaynak sıkıntısı çekilen konularda yazmaya devam edeceğim.

Umarım yeni sayfam benim için hayırlı, sizin için de faydalı olur. 

Teşekkürler.

Alp Güleç